Met deze Boska kaaskruller Marmer maak je heerlijk volle kaaskrullen. De kruller wordt ook wel een girolle genoemd. Hij is gemaakt voor het 'krullen' van Tête de Moine, oftewel monnikshoofdkaas. Een halfharde, cilindervormige kaas die zachtjes smelt in de mond. In tegenstelling tot veel andere kazen wordt Tête de Moine namelijk niet gesneden. De kaas is stevig geperst en komt pas tot volle uiting als de kaas de ruimte krijgt. Door het krullen verandert de kaas van structuur en krijgt deze zijn volle, romige smaak. De korst valt hierbij in stukjes uiteen, terwijl de kaas zelf mooi opkrult. De kroon op ieder kaasplankje. Maar evengoed heerlijk als dessert, aperitief of tussendoortje.
Gebruik van de Boska kaaskruller
Maak voordat je de kaaskruller in gebruik neemt het mesje en de metalen pin schoon. Bij voorkeur met een beetje olie. Draai vervolgens de metalen pin vast in het marmeren onderstel.
Pak hierna de kaas erbij en schaaf of snijd een dunne plak van de bovenkant af. Als het goed is verschijnt nu het 'monnikshoofd'. Hierna plaats je de kaas (liefst gekoeld, rond de 7°C) op de kaaskruller door de pin door het midden van de kaas te drukken. De vijf kleine plaatjes op het onderstel houden de kaas stevig op zijn plek. Ook als je gaat draaien. Nu nog even het krul-/schraapmes op de pin zetten en je kunt aan de slag!
Draai het mes met de klok mee over de kaas. Zet niet veel druk maar laat het mes, al draaiend, zijn werk doen. Na enkele rondgangen zie je resultaat in de vorm van mooi volle kaaskrullen. Eet smakelijk!
Zet de kaas na gebruik weer koel en was de verschillende onderdelen van de kaaskruller af. Alle onderdelen kunnen in de vaatwasser, maar kunnen natuurlijk ook met de hand afgewassen worden.
Boska: al meer dan honderd jaar gek van kaas
Het Hollandse Boska is een echte specialist op kaasgebied. Al meer dan een eeuw maakt het bedrijf producten voor kaas. Of zoals ze het zelf noemen: Cheesewares. Over de jaren is het assortiment flink gegroeid, met onder meer kaasschaven, kaasplanken, kaasraspen, kaasfonduesets en diverse kaasmessen. Alles voor het verwerken van kaas. Behalve de kaas zelf. De producten van Boska zijn er voor iedereen, van hobbykok tot kaasboer.