Viper Handy VT4040CG Green Micarta, vaststaand mes
€ 201,50
Reviews
4.6/5(5 reviews)
Gemiddelde beoordeling
5 sterren
44 sterren
03 sterren
12 sterren
01 ster
0
Beoordeling per onderdeel
Algemene indruk
Prijs-kwaliteitsverhouding
Voldoet aan verwachtingen
Sorteer op:
Thoros , Saint-Jean-De-Monts
donderdag 30 juli 2026
Algemene indruk
Prijs-kwaliteitsverhouding
Voldoet aan verwachtingen
Uitstekende grip, ondanks de relatief kleine afmetingen van het mes.
Perfect EDC-formaat.
Deze review is automatisch vertaald -
RC, Duino (Trieste)
donderdag 30 juli 2026
Algemene indruk
Prijs-kwaliteitsverhouding
Voldoet aan verwachtingen
Ik heb meer dan 20 jaar slijpervaring, tot op het niveau van haar splitsen, en ik maak ook kydex-scheden en scheermessen.
Eerlijk gezegd stelt de metallurgie erg teleur, helaas zoals zo vaak uit Maniago (mijn beste ervaring was T5 Niolox van Lionsteel, TM1 Sleipner was behoorlijk, D2 verslaat die twee voor weinig geld makkelijk. Het slechtste was M390: echt waardeloos, te veel chroom).
Slijp een Spyderco Manix en een Buck 663 Elite, allebei Magnacut, samen met deze "Magnacut" en je ziet en voelt een enorm verschil. Deze Italiaanse is erg traag en log, de Amerikaanse zijn snel en veel nauwkeuriger; ik kreeg daar angstaanjagend scherpe snedes uit.
Italiaanse fabrieken zouden zich beter kunnen beperken tot D2, dat zich heel goed gedraagt, zelfs met middelmatige warmtebehandeling. Amerikaanse CPM-stalen vragen om geavanceerde fabrieken en diepe cryogene behandeling, met een heel kleine foutmarge.
Ook hebben sommige Chinese merken verschrikkelijk werk geleverd met CPM-stalen. Kansept S35VN voelde aan als rubberafval, terwijl D2 goed aanvoelde en de snede netjes vormde (D2 is erg moeilijk om fout te doen).
Alle CPM-stalen van Amerikaanse merken gedroegen zich erg goed: een scherpe, precieze snede, makkelijk te bereiken. Spyderco is daarbij de beste.
Ik geef de voorkeur aan staal met weinig tot gemiddeld chroom: Maxamet, 15V BBB, K390, CruWear, Magnacut (goed warmtebehandeld, meerdere cycli, diep stikstof).
Over de Handy in detail...
Ontwerp 9/10 (Silvestrelli is een van de beste ontwerpers; ik vind Rumici ook goed), extreem comfortabel.
Afwerking 8,5/10, zeer hoog voor een fabrieksmes.
Metallurgie 6,5/10, onder de norm voor CPM (dag en nacht verschil met Spyderco en Buck Elite, beide 9/10).
Kydex 9/10, uitstekende echte kydex (ik maak ze zelf ook, goed gedaan ST).
Prijs-kwaliteit 6/10, zwaar gecompromitteerd door de inferieure metallurgie; bovendien is de prijs belachelijk voor een klein vast mes zonder bewegende delen (voor 110 euro krijg je D2).
Tijdens het herprofileren met Venev-stenen dacht ik ook even dat het misschien nepstaal kon zijn, zoals het gehate M390 dat als Magnacut gemarkeerd was, maar dat lijkt onwaarschijnlijk (typisch voor Chinese merken).
Hetzelfde inferieure gevoel had ik bij Basic 1 Magnacut, al was die iets beter (7,5/10).
Ik zal Italiaanse messen waarschijnlijk vermijden; te veel teleurstellingen door de jaren heen. M390 was rotzooi (te veel chroom), Magnacut lijkt erg rauw, en men lijkt klanten helemaal niet te willen horen, zelfs niet bij vergrendelingen (FOX Karambit liner-lock-fouten, ik heb er nog een litteken van op mijn vinger, Cold Steel neemt dit serieus).
Ik lees ook zo vaak negatieve feedback over Italiaans M390 op Bladeforums en van andere experts.
Dezelfde filosofie zie je bij veel Italiaanse autobouwers: klanten “zien gewoon draken”... (Toyota-liefhebber hier).
De Lionsteel TM1 was de beste Italiaanse vouwmes die ik getest heb, ook al is Sleipner “gedegradeerd D2”; toch een goed mes.
De Viper Fortis had ook een verschrikkelijk lemmet: M390, traag en weinig nauwkeurig (uiteraard opnieuw geprofileerd, smaller). De Sencut Serene D2 is veel beter om te slijpen, met een uitstekend snijvlak op Serene D2.
Een Amazon-mes met D2, zelfs met matige warmtebehandeling, kan veel beter presteren voor veel minder geld. Chinese fabrieken hebben enorme stappen gezet; goed voor hen en voor klanten wereldwijd.
Helaas ben ik Italiaans, en dit is echt onder de verwachtingen.
Ook jammer om uitstekende Italiaanse ontwerpers te zien verdwijnen in middelmatige merken.
Het ontwerp is een van de beste in zijn categorie, zeer comfortabel.
Deze review is automatisch vertaald -
Fabien , Saint-Gorgon-Main
dinsdag 17 september 2024
Algemene indruk
Prijs-kwaliteitsverhouding
Voldoet aan verwachtingen
Deze review is geschreven op knivesandtools.fr,
Tof, landeda
dinsdag 20 augustus 2024
Algemene indruk
Prijs-kwaliteitsverhouding
Voldoet aan verwachtingen
Deze review is geschreven op knivesandtools.fr,
Serge Sadet , Liège
maandag 5 augustus 2024
Algemene indruk
Prijs-kwaliteitsverhouding
Voldoet aan verwachtingen
Deze review is geschreven op fr.knivesandtools.be,