De Gerber Flatiron Grey & Gear Rag Hank 1052476 is een toffe set voor EDC of om te geven als geschenk. Bij dit combipakket krijg je een toffe Gear Rag Hank. Cool voor EDC of om je messen op te displayen.
De Gerber Flatiron is een stevig zakmes met een cleaver-stijl lemmet. Dat is een lemmetvorm die je vaak terugziet bij slagershakmessen. Door de rechte snede is deze lemmetvorm buitengewoon geschikt voor gebruik in de keuken.
Het lemmet heeft een ruige stonewashed-afwerking en is vervaardigd uit 7Cr17Mov-staal. Een degelijk en goed te herslijpen staalsoort. De Gerber Flatiron is gemakkelijk te openen met het langwerpige duimgat. De vingergroef aan het begin van het lemmet geeft veel controle en zorgt ervoor dat je wijsvinger niet per ongeluk naar voren glijdt tijdens het gebruiken. Wel zo veilig!
De handgreep is gemaakt van roestvaststaal en aluminium. In open positie wordt het lemmet vergrendeld met een robuust framelock-mechanisme. Een interessant detail is de enorme overtravel-stop. Dit voorkomt dat de lockbar te ver buiten het frame wordt geduwd tijdens het ontgrendelen. De overtravel-stop is groter dan normaal en voorzien van een subtiele verhoging. Hierdoor rusten je vingers op de overtravel-stop, en niet op de lockbar. Dit maakt het openen van de Flatiron een stuk gemakkelijker. Ook de wijde vierkante pocketclip is erg uniek en zorgt ervoor dat het mes comfortabel te dragen is aan een broekzak.
Wederom laat Gerber zien dat ze geweldige messen kunnen leveren binnen dit zeer aantrekkelijke budget-segment. De Gerber Flatiron is een sterk mes en gemaakt om flink gebruikt te worden!