De Fenix HL26R is een compacte oplaadbare hoofdlamp, specifiek ontworpen voor trailrunning. Hij beschikt over twee verschillende soorten lichtbundels. Een brede (floodlight) voor dichtbij en een gefocuseerde bundel (spotlight) voor veraf. Hierdoor komt de Fenix HL26R overal van pas. Niet alleen tijdens het hardlopen, maar ook tijdens het klussen of kamperen.
De gefocuseerde bundel van de Fenix HL26R wordt gevormd door de Cree XP-G2 R5-led. Een led die zich ruimschoots heeft bewezen als krachtig, betrouwbaar en zuinig. De brede bundel komt voort uit de twee witte Nichia-leds. Vooral tijdens het lezen of binnen in je tent komt deze brede bundel van pas. Met de twee schakelaars bovenop de hoofdlamp kies je tussen de twee verschillende soorten bundels. Ook kun je zo trapsgewijs de lichtsterkte instellen. De brede bundel biedt tevens een SOS-stand voor noodgevallen. Ook de hoofdband is rondom voorzien van reflecterende delen om je zichtbaarheid te vergroten. Een prettig gevoel wanneer je bijvoorbeeld in het donker langs de openbare weg loopt.
Zoals je mag verwachten van een sporthoofdlamp is de Fenix HL26R stof- en waterdicht. Zo heeft de lamp geen last van regen, zweet of stof.
Fenix HL26R: oplaadbare hoofdlamp
Zijn kracht put de HL26R uit de 1600mAh Li-Po-accu. Deze laad je op met de micro-USB-poort onderop de lamp. Op één volle lading gaat hij (afhankelijk van de lichtstand) tot wel 100 uur mee. Een micro-USB-kabel wordt standaard meegeleverd zodat je hem aan iedere USB-poort kunt opladen. Een rijtje blauwe leds naast de USB-poort geeft de actuele acculading aan.
Ondanks zijn ingebouwde accu is het Fenix gelukt de HL26R behoorlijk licht te houden. Met slechts 85 gram is dit absoluut een van de lichtgewichten in zijn klasse. Zeker wanneer je hem afzet tegen de lichtopbrengst en brandduur van zijn concurrenten. Daarom vinden wij de Fenix HL26R ook erg geschikt voor hikers. Het gewicht is immers laag en met de twee bundels komt hij zowel tijdens het lopen als in de tent van pas.
Spotlight-standen:
- Low (30 ANSI lumen, 25 u)
- Mid (70 ANSI lumen, 12 u)
- High (130 ANSI lumen, 6 u)
- Burst (450 ANSI lumen, 1 u 30 min)
Floodlight-standen:
- Low (4 ANSI lumen, 100 u)
- High (40 ANSI lumen, 13 u)
- SOS (40 ANSI lumen, 26 u)