Spyderco voert de Byrd lijn als een goedkoper alternatief voor de bekende, maar vaak wat prijziger Spyderco's.
De messen worden in China vervaardigd onder de kwaliteitseisen van Spyderco met gebruikmaking van goede ontwerpen en materialen.
De lemmeten worden vervaardigd uit 8Cr13M0V roestvast staal, hetgeen vergelijkbaar is qua kwaliteit met het Japanse AUS8 roestvast staal.
Het model Byrd Meadowlark met glasvezelversterkte nylon greep is een goed voorbeeld uit deze serie.
Het gemodificeerde clippoint lemmet is gemakkelijk eenhandig te openen met het komeetvormige gat in het lemmet, en vergrendelt in geopende toestand met een degelijke en betrouwbare back-lock.
Als extra veiligheidsmaatregel heeft deze back-lock een zgn Boye-dent; een halvemaanvormige uitsparing die voorkomt dat het mes toch dichtklapt bij zwaar gebruik.
Het mes is uitgevoerd met een degelijke pocketclip die op 4 manieren aan de greep te bevestigen is, hetgeen de gebruiker de keus geeft tussen 'tip-up' of 'tip down' carry, en tussen rechts- of linkshandig gebruik.
Model 2 heeft een verbeterd handvat en ook het openen en sluiten van het mes loopt soepeler dan bij versie 1.
Eigenschappen:
* Lengte (dicht): 102 mm * Gewicht: 76 gram * Lemmetlengte: 75 mm * Totale lengte: 176 mm * Lemmet dikte: 2,5 mm * Greepmateriaal: FRN met metalen liners * Type vergrendeling: Lock-back met Boye dent * Staal: 8Cr13MoV roestvast staal * Snede: Plain Edge & 50/50 Edge
Voor dit geld echt een prima werkpaard EDC mes! Weinig tot geen speling, backlock is echt top! Geeft echt vertrouwen dat je zonder gevaar aan de bak kunt! Ook met één hand te openen. Zowel met het gat als 'flicken'. Clip is te verplaatsen, is sterk en klemt bijzonder strak! Ook direct goed scherp geleverd!
Spiderco vond ik nét wat te prijzig voor een 2e EDC mes dus dit kleine broertje maar aangeschaft maar de verschillen met een Spiderco zijn voor mij klein genoeg!
Prima aankoop. Ik had de 'oude' uitvoering in G10, maar die is alleen gekarteld te krijgen (?) bij K&T. De versie 2 is gelukkig 'Plain Edge' en 'full flat grind'. De vorm is subtieler geworden en het 'gat' is iets verkleind. Allemaal verbeteringen. Jammer genoeg geen G10 uitvoering. FRN valt echter 100% mee en is bovendien lekker licht. De maat is precies goed. Aanrader!
Mooi mes! Eng scherp, erg stevig en een fractie van de prijs van een 'echte' Spyderco.
Zeer tevreden!
Wat betreft de levering: dit is de 2e ervaring die ik heb met KnivesandTools.. petje af! Dag 1 besteld, Dag 2 geleverd! Het is niet de laatste keer dat ik hier iets heb besteld!
10/10 voor prijs kwaliteit . zeer goed mes (er is idd beter)voor de prijs . Men merkt dat spyderco zijn zegen gegeven heeft . Het ronde gat van spyderco is wel beter dan die 3-hoek van byrd . Ben tevreden .
Heb de halfgekartelde versie genomen om dagelijks te gebruiken. Mesje is makkelijk mee te nemen en voor allerhande werkjes te gebruiken. Het lemmet is niet zo groot, dus mensen schrikken niet als je het mes uit je zak haalt om te gebruiken. De kwaliteit is goed, geen speling. De clip-on is verplaatsbaar. Openen gaat makkelijk door het druppelvormige oog. De blokkering is met 1 hand op te heffen zonder dat het mes tegen je vingers aan komt. Kortom, een handig zakmesje.
handig mes, niet te groot en te zwaar. Kan je dus gemakkelijk meenemen
De levering was al na 2 werkdagen dus ik heb er niet lang op hoeven te wachten. De Byrd meadowlark heeft een goede grip en is dus ook geschikt voor precisie werk. Lekker licht en een slank model. Erg praktisch om dagelijks bij je te hebben. De afmetingen zijn "sociaal" aanvaardbaar. Zelf ben ik ook in het bezit van een spyderco native (vergelijkbaar in afmeting) maar deze doet er zeker niet onder voor de Byrd meadowlark. Kortom een kwalitatief goed mes voor een lage prijs.
Levering: De levertijd werd geschat op 5 dagen en precies op 5 dagen werd het zakmes geleverd. Prima.
Het mes: Ik koos voor het 50/50 lemmet, dus de helft is glad en de andere helft is gekarteld. Bij levering vlijmscherp, hetgeen ik ondervond bij het klunzig oefenen met eenhandig openen (pleisters). Is even wennen maar uiteindelijk gaat het makkelijk. Met een klik staat het lemmet rotsvast uit zonder speling. De lock is dus uitstekend. Ik zocht een 'sociaal aanvaardbaar' zakmes, maar ondanks het 7,5 cm lemmet komt het mes toch wat imponerend over heb ik gemerkt.
Ergonomie: Het eenhandig openen gaat prima na even proberen. Het heft geeft een goede grip. De clip voelt in het begin wat storend in de hand, een kwestie van wennen. De krop is boven en onder geribbeld wat de precisie ten goede komt.
Duurzaamheid: Is lastig te beoordelen na enkele weken. De clip begon wat los te zitten na een tijdje in de broekzak, maar met een schroevendraaiertje zat het snel weer vast. Het mes is een paar keer gebruikt voor het openen van touw en (blister-) verpakkingen e.d. Nu zie ik er wel de sporen van op het snijvlak. Maar nog steeds vlijmscherp. Als je het mes in nieuwstaat wilt houden, zul je het waarschijnlijk wel regelmatig moeten aanscherpen. Maar dat geldt voor alle messen.
Prima mes, geen spijt van, prima afhandeling door K&T.
Ik heb de Meadowlark gekocht voor dagelijks gebruik binnen en buiten (klussen, wandelen, kamperen). Het voldoet daarbij prima aan mijn verwachtingen.
Door het lichte gewicht en bescheiden afmetingen is het geschikt om altijd mee te nemen.
Ergonomie en gebruiksgemak zijn prima. Het is gemakkelijk met een hand te openen en de vergrendeling functioneert goed en zonder speling.
De prijs-kwaliteitverhouding is naar mijn mening zeer goed.
Een aanrader als "Every Day Carry" mes.
Ik heb jarenlang Spyderco's delica en grotere gehad maar buitenom de naam zie ik geen enkel verschil in kwaliteit.
Perfect sterk mes!
blijft lang scherp is licht en niet te groot.
kortom een handig mesje met een goede prijs/kwaliteit verhouding.
1