Klassiek Frans handgemaakt Laguiole zakmes. Gesloten lengte: 12cm. Uitgevoerd met 12c27-staal lemmet. Handvat met beschaling van zwart buffelhoorn.
Slip joint
Dit mes heeft geen vergrendeling maar een z.g.n. slip joint scharnier. Het mes zal bij normaal gebruik niet onverwacht dicht klappen maar opent en sluit zwaarder dan de modellen met back-lock vergendeling.
Het is echter wel de klassieke Laguiole constructie en voldoet in de meeste gevallen prima.
Standaard met veel opties
De Laguiole messen van Fontenille Pataud lijken in eerste instantie duurder dan de Laguiole messen van andere fabrikanten, maar u krijgt meteen de opties waarvoor u bij andere merken extra moet betalen:
- Roestvaststalen eindstukken (in plaats van messing)
- Vlieg en veer uit een stuk staal gesmeed (in plaats van gelast)
- Lederen etui
- Uitsluitend eerste klas natuurlijke materialen
Eigenschappen
- Per stuk met de hand gemaakt in Frankrijk
- Slip joint semi-vergrendeling
- Lengte in gesloten toestand: 12cm
- Lemmet lengte 10cm. Ideaal als zakmes en tafelmes
- Het lemmet is gemaakt van 12c27 staal
- De veer en vlieg zijn uit een stuk staal gesmeed
- Wordt geleverd inclusief leren hoesje
- Let op: het hoorn op het plaatje kan afwijken van het mes dat u daadwerkelijk krijgt.
Prima zakmes en vooral ook door de leuke vaderdagaktie (gegraveerde initialen in de rug van het mes) zeer de moeite waard. Mes is goed scherp bij aflevering en kan ook makkelijk weer geslepen worden. Ik had een riemholster meebesteld en aanvankelijk de verkeerde maat gekregen. Service was weer perfect! In korte tijd en zonder problemen omgeruild voor passend exemplaar.
Ik heb meerdere Laguiole messen, maar dit hoort zeker bij de top.
Heel mooi afgewerkt mes. Prima qua formaat.
Snelle en correcte afwikkeling van de order.
Ik overweeg dan ook om ook het Fontenille Pataud Sports mes aan te schaffen.
Ik ben erg tevreden met het zakmes werkeijk heel mooi gemaakt iets dat blijft voor het leven .
De bestelling ging prima en snel, zat alleen een ander foudraal bij dit wordt nu ongeruilt.
Ook de service is top .
Beautiful knife.
Poor presentation/packaging, plastic envelope & wrapping paper doesn't do it for me.
Na vele messen te hebben bekeken bij knives and tools is mijn keuze gevallen op de fontenille pataude. Het is een prachtig mes met een hele mooie afwerking, en dat met de hand gemaakt! Je voelt de degelijke kwaliteit als je het in de hand hebt. Het mes was bij aflevering ook vlijmscherp. En gezien de groote het perfecte zakmes om dagelijks bij je te hebben. En voor de echte messen liefhebber een aanrader, zeker voor deze prijs. En de aflevering door knives and tools was ook perfect.
1