Hoge kwaliteit keramische slijpsteen korrel 2000 / 5000 van ons voordelige Eden huismerk. Voor het gebruik dient de steen enkele minuten onder water gedompeld te worden. Wordt geleverd met rubberen antislip voet voor een stabiele ligging tijdens het gebruik.
In tegenstelling tot Naniwa slijpstenen bestaan Eden slijpstenen voor bijna 100% uit witte aluminiumoxide. Dit is het bestanddeel in zowel de Eden als de Naniwa slijpstenen dat het mes slijpt. Het poeder wordt samengeperst en verhit, waardoor de slijpkorrels aan elkaar smelten. Dit type stenen heet 'keramisch gebonden slijpstenen'.
Dit heeft tot gevolg dat de slijpkorrels van de Eden Quality stenen wat dieper in het mes slijpen dan die van Naniwa stenen. Dit zorgt ervoor dat je sneller resultaat bereikt. De keerzijde is dat het slijpen een wat minder fijn resultaat geeft vergeleken met een Naniwa slijpsteen met dezelfde korrelgrootte. De 5000 zijde van Eden is daardoor ongeveer vergelijkbaar met korrel 1000/2000 van Naniwa.
Bekijk
hier meer informatie over de verschillen tussen Eden en Naniwa slijpstenen.
Voordelen Eden slijpstenen:
- Hoge hardheid: Het mes snijdt niet snel in de steen. Hierdoor kan sneller geslepen worden dan met zachte stenen. De steen slijt langzaam en blijft daardoor schoon en scherp.
- Zeer lange levensduur.
- Omdat wij deze stenen zelf laten produceren kunnen we ze voor een zeer voordelige prijs aanbieden.
Eigenschappen:
- Afmetingen: 180 x 60 x 28 mm
- Korrel: 2000 / 5000
- Slijpmiddel: Witte Aluminium Oxide (Al2O3)
Over de korrelgrootte:
Slijpstenen zijn leverbaar in diverse korrelgroottes. Hoe hoger het getal, hoe fijner de slijpkorrel en hoe scherper het resultaat. Botte messen moeten eerst met een grove korrel worden geslepen en vervolgens met steeds fijnere. Scherpe messen kunnen onderhouden of nog scherper geslepen worden met een fijnere korrel.
- 2000: Voor een resultaat scherper dan vanaf de fabriek
- 5000: Geschikt voor het scheermesscherp slijpen van messen
Eden prijsvoordeel!
Deze Eden watersteen laten wij fabriceren door een fabrikant die ook voor veel bekende merken produceert. Dat scheelt een merk en een distributeur in de verkoopketen en dat betekent voordeel voor jou!
Artikelnr.: EQS003
Eden Combi Watersteen korrel 2000 / 5000
op voorraad Eigen merk
levering snel en goed maar minder geschikt voor messen met een rockwell van 62 en hoger de 2000 kant slijt dan sneller als met europese messen maar de messen zijn zeer scherp en blijven dit ook lang bij dagelijks gebruik
Zeer mooie slijpsteen, moet zelf nog wel even leren hoe je nu precies een mes goed moet slijpen. Dat ligt echter niet aan het product, dat is prima!
Voldeede meer dan ik verwachtte. Deze steen met deze kwaliteit valt normaliter in de duurderde klasse.
Een echte aanrader. U hoeft niet te twijfelen, gewoon kopen.
Hoge kwaliteits stenen, voldoen volledig aan mijn verwachtingen, gebruik deze stenen voor het slijpen van zakmessen tot keukenmessen, alsook mijn kukri machette en mijn straight razor, vervolgens gebruik ik ook nog de combi steen 2000/5000 van eden en een 1000/3000 ( ardense stenen ), de volgende koop is de 8000 japanse watersteen en 10000 en de 12000 staan ook op mijn verlanglijstje. Nog nooit heb ik mijn messen zo scherp gekregen.
Alleen niet tevreden van de lange leveringstijd, maar hier lag de fout bij de koeriersdienst en niet bij knives and tools
M.V.G. Deschacht Andy
Super! Had oud versleten mes, maar dankzij deze slijpsteen is ie weer scherp. Eerste ervaring met messen slijpen. Duurde wat lang, maar wellicht betert dat met ervaring.
Zeer goede steen. Zacht van textuur. Heel aangenaam om mee te werken.
Een zeer mooie steen voor een zeer scherp eindresultaat.
Nadat ik de wetsteen besteld had, had ik hem binnen 30 uur al binnen wat ik echt verbazend snel vond. De steen zelf voldoet volop aan alle eisen, aleen had ik de hardheid van de steen iets harder verwacht, voor de rest is het een steen die snel werkt, niet lang wachten op het hydrateren van de steen en hij neemt snel matriaal af waardoor je slijpwerk precieser zal zijn en ook minder lang zal duren waardoor ook weer een hoop ruggen gespaard zullen worden. en de prijs van de steen spreekt al voorzich, de helft van de prijs van ander stenen als bijvoorbeeld de Naniwa's en hij doet er niet veel voor onder,
kortom een top steen voor een top prijs.
Mooie glade steen messen worden vlijmscherp direct getest op onderarm en de haren vlogen ervanaf en voor die prijs is het een uitstekende steen voor onervaren mensen om te leren slijpen
Heel goede steen, m'n messen zijn nog nooit zo scherp geweest. Belangrijk is wel als men voor het eerst zelf gaat slijpen, bekijk de filmpjes zodat je weet wat je moet doen en waar je op moet letten.
Het is even oefenen (op een oud mes) en dan je goede messen weer helemaal maken zoals jij vindt dat ze moeten zijn.
Deze steen nog niet gebruikt maar wanneer de kwaliteit net zo is als de messen maak ik me daar geen zorgen over.
Het rubber voetje is heel makkelijk. Steen ziet er netjes afgewerkt uit.Zorgvuldig verpakt. Aflevering correct en op tijd. Prima.
Ik heb nog nooit messen geslepen , wel heb ik affiniteit met de techniek. Aan de hand van de filmpjes de belangrijkste punten waarbij je moet letten goed ingeprent in mijn geheugen en aan de slag ermee. Meteen op een nieuw mes gedaan. 10 minuten in water gelegd. Om de slag te pakken te krijgen van het in lengte richting bewegen van het mes en het gelijktijdig naar je toe halen totdat je aan de punt bent is het lastigst en dat je dit uitgevoerd hebt voordat je af de steen geraakt. Even afstemmen van de snelheid van de bewegingen tov van elkaar. het ging prima daarna naslijpen met 2000 en 5000 korrlegrootte. Kon nadien een velletje papier met dit mes doorklieven. Helemaal tevreden.
Omdat ik af en toe slijp heb ik voor deze stenen gekozen zeker omdat de prijs / Kwaliteit verhouding juist is.
De Eden Quality Combi Watersteen korrel 2000 / 5000
is een steen die goed scherp slijpt. Je moet wel oppassen dat je niet met een te grote braam of te hard duwend over de steen schraapt want dan heb je kans op krassen, maar dat heb je bij duurdere zachtere stenen ook.
al met al een goede steen
De juiste steen om mijn Buck fileermessen scherp te houden.
Gemakkelijk te bestellen, goeie prijs en zeer snelle levering, wat kan je nog meer wensen. Ik had eventjes nodig om het slijpen onder de knie te krijgen, maar met de online filmpjes en wat oefening is het uiteindelijk naar behoren gelukt voor een amateur zoals ik.
Geweldig fijne steen die dankzij de rubber voet goed op z'n plek blijft bij het slijpen. Zeker 10 minuten laten volzuigen met water. De instruktiefilmpjes op youtube http://www.youtube.com/watch?v=zA8-V8Tcm1k&feature=related zijn zeer aan te raden. Heb ook de 240/800 besteld want dat is gewoon noodzakelijk. Gebruik de 2000/5000 om reeds scherpe messen elke 4 weken op te slijpen tot scheermesscherpe messen. Daarna met de keramische slijpstaaf lang scherp te houden. Perfecte aankoop.
Messen worden inderdaad zeer scherp. En daar gaat het om.
Slijpen is niet moeilijk, zeker niet als je even de video's gegeken hebt. Top!
Voldoet qua werking aan de verwachting, en het is een 2 in 1 slijpsteen, daarom valt de prijs ook nog eens mee.
Steen te weinig gebruikt om definitief oordeel te vellen. Alvast prima uitvoering van de order, snel en zeer efficiënt.
Het produkt voldoet helemaal aan de verwachtingen, en de afhandeling van de bestelling was uitstekend.
Ook een aanpassing in de bestelling, nadat deze was geplaatst is helemaal korrekt ingepast. Tevens is de zeer uitgebeide informatie op de website zeer verhelderend, en heeft me erg geholpen bij het maken van de keus. Ik heb de steen met een van mijn oude messen geprobeert, en het eindresultaat is uitstekend.
Zoals met alles wat nieuw is, is het gewoon een kwestie van dóen en leer daarvan.
Wat een geweldig stukje gereedschap. Alles wordt vlijmscherp en met de korrel 5000 prachtig gepolijst.
samen met de grove korrel een heel slijpsysteem in huis.
Handzaam en ook nog met rubber houder...ik koop niet duurder.top
Gaat zeer goed om een nieuwe snijkant er aan te maken
Ik heb me verbaasd over het feit dat het effect van deze stenen zo merkbaar is. De messen b,ijven erg scherp. Deze ervaring rijker zal ik me vaker over mijn messen buigen. Het plezier dat ik bij bijna elke snede ervaar maakt het koken tot een nieuwe belevenis. Alsof je een nieuw mes in gebruik neemt. Het zijn kleine maar plezierige momenten. Prima stenen!
ik slijp er mijn katana mee, met veel geduld vlijmscherp.