Solide tactisch zakmes bedoeld voor algemeen militair gebruik.
Het gebruikte AUS8a staal is niet zozeer hard als wel taai en ook voor een leek gemakkelijk naslijpbaar.
De Recon 1 is uitgevoerd met een zwart teflon gecoat lemmet en een heft van G10, een glasvezelversterkte, vrijwel onverwoestbare kunststof.
Het nieuwe model is voorzien van het ijzersterke Tri-ad lock van Cold Steel dat de gebruiker vrijwaart van een tijdens gebruik dichtklappend mes.
Eigenschappen:
* Gewicht: 141 g * Lemmetlengte: 10cm * Totale lengte: 25cm * Lemmet dikte: 3mm
Ik kocht de Tanto; Geweldig mes voor het zwaardere werk, ligt zeer goed in de hand, is voor zijn grootte licht van gewicht. Enigste minpunten zijn: de coating slijt erg snel, al na de eerste werkjes. En je broekzak gaat aan gort van het ruwe oppervlak van het handvat. Kwam vlijmscherp uit de doos en is in het echt mooier dan op 't plaatje. Dit mes is zo'n beetje de standaard aan het worden voor tactische vouwmessen van gemiddelde prijs.
Zeer stevig mes voor een folder. Verf is niet echt goed, die slijt vrij snel. De ontgrendeling werkt prima maar is naar mijn mening niet soepel genoeg, je zult echt aan beide kanten van het heft aan het ontgrendelingsknopje moeten schuiven. De handle is erg goed qua grip, maakt het wel meteen een 'pocket killer' voor de stof van je broek als je de clip gebruikt. Opent erg goed met de thumb discs, zeer soepele actie en de locking is enorm stevig. Lekkere reverse grip en ook goed te gebruiken om lekker je kartonnen dozen aan gort te snijden. Scherp uit het doosje gekomen. Toplevering door knivesandtools, zoals ALTIJD!!!
Prima tactical mes voor gevallen als je een vlijmscherp mes nodig heb ligt perfect in de hand. voor dagelijks allround mes zou ik hem niet aanraden verder prima mes
ik heb de recon 1 nu een week of 2 in mijn bezit en ik heb em al flink afgetuigt. Het is een zeer sterk mes blijft lang scherp, alleen de coating gaat er vrij snel af waardoor het mes minder mooi word . Ben zeer tevreden, tanto bestel ik binnenkort
mooi mes, geen speling op het lemmet echter het zwart van het lemmet beschadigdt snel heel erg snel maar ja het is een mes om te gebruiken ben dan ook benieuwd wat ie dit jaar gaat doen in het buitenland in de zandbak.
Zeer scherp, en solide mes! Het valt wel vrij groot uit, maar ligt heel goed in de hand.
Een werkelijk prima, degelijk mes. Ik heb de serrated versie ("kartelrand") en dat was eigenlijk niet nodig - het neemt de helft van het lemmet in beslag en het normale gladde deel is al goed genoeg. Wel jammer van dit soort messen is dat je hem niet echt bij je kunt steken als je over straat moet, omdat het als wapen aangemerkt kan worden.
1